Wycinka drzewa cena

Wycinka drzewa – od czego zależy cena usługi?

Wyceniając usługę wycięcia lub pielęgnacji drzewa zawsze bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

Pracochłonność

 • Rozmiar drzewa – obwód pnia i wysokość – to tylko jeden z czynników i to wcale nie przesądzający o cenie
 • Najistotniejszym chyba czynnikiem wpływającym na cenę są „przeszkody” występujące w bezpośrednim sąsiedztwie drzewa, które trzeba zachować.Np.: budynki, ogrodzenia, groby, altany, linie energetyczne, etc. ale także krzewy, inne drzewa czy po prostu trawnik.
 • W większości przypadków po dotarciu do korony drzewa na odpowiednią wysokość gałęzie, konary i elementy drzewa można bezpiecznie usunąć tak, że swobodnie spadając nie spowodują już kolizji.
 • Cena usługi wzrośnie, jeżeli w celu ich zachowania będzie trzeba elementy drzewa opuścić w sposób kontrolowany, – łagodnie i omijając przeszkody.
Podpowiedź Wycięcie sporego drzewa o obwodzie np. powyżej 200cm w terenie bez przeszkód lub kiedy można, nie ryzykując uszkodzeń wokoło odcinać wszystkie konary i gałęzie będzie tańsze od wycięcia mniejszego drzewa, np. o obwodzie 150 cm, na cmentarzu, gdzie nie można pozwolić sobie na swobodne zrzucanie elementów drzewa.

Szczególowy zakres prac

 • Najmniej zapłacisz za podstawową usługę, czyli to w czym się specjalizujemy i co wymaga specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia – żeby twoje drzewo znalazło się bezpiecznie na ziemii
 • Dodatkowo zapłacisz za pocięie/łupanie drewna, uporządkowanie terenu, przeniesienie i ułożenie drewna, obniżenie karpy, zrębkowanie gałęzi, wywóz pozostałości. Wielu naszych indywidualnych klientów decyduje się na przeprowadzenie tych prac we własnym zakresie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy to my je wykonali.
Podpowiedź Aktualnie oferujemy wywóz pozostałości w cenie od 500zł za 7m3 – cena bardzo konkurencyjna w stosunku do ceny wywozu kontenera z pozostałościami zielonymi w innych firmach

Szczególne utrudnienia i/lub ryzyko

Najczęstsze przypadki szczególne które powodują wzrost ceny to:

 • bardzo bliskie sąsiedztwo ruchliwej drogi, np. krajowej, powiatowej i związana z tym konieczność procedury zajęcia pasa ruchu
 • bardzo bliska odległość pnia drzewa od linii energetycznej i związana z tym konieczność czasowego wyłączenia napięcia
 • drzewo ekstremalnie spróchniałe („rozwalające” się) i związana z tym konieczność skorzystania z podnośnika koszowego
Podpowiedź Odległość od drogi, linii energetycznych liczymy od pnia drzewa, nie od gałęzi. W większości przypadków nawet bezpośrednia bliskość linii energetycznej – nie będzie wymagać dodatkowych zabiegów.

Ale także:

 • drzewo porośnięte grubą warstwą pnącza utrudniającego wspinaczkę/wycinkę
 • żywica (głównie na sosnach i świerkach) powodująca trudne do usunięcia zabrudzenia na sprzęcie i odzieży
 • brud, piasek, gwoździe (!!!) w pniu drzewa
Podpowiedź Gwoździe, śruby, drut i cement/beton w drzewie to koszmar dla piły łańcuchowej i koszt dla firmy. Każdy taki napotkany element powoduje, że łańcuch musi zostać spiłowany do około połowy, dwa takie spotkania i łańcuch można wyrzucić. Koszt ok. 100-150 zł w zależności od długości prowadnicy.

Hurt czy detal?

W niektórych przypadkach możemy zaproponować rabaty przy większej liczbie drzew.

Potwierdzamy wycenę na miejscu, indywidualnie, bez zobowiązań i w porozumieniu z klientem. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i umów się na bezpłatną wycenę na miejscu – to najlepszy sposób na dokładne przeanalizowanie sytuacji, omówienie zakresu prac.

Podpowiedź Możesz też przesłać zdjęcia i/lub szkic sytuacyjny – zaznaczyć drzewa, budynki, ogrodzenia, etc. – pozwoli to na szacunkową wycenę, spotkanie na miejscu da Ci jednak gwarancję ceny.

Bezpłatnie doradzimy też w kwestiach bezpieczeństwa i pielęgnacji twoich drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.