Wycinka drzewa cena

Wycinka drzewa – od czego zależy cena usługi?

Wyceniając usługę wycięcia lub pielęgnacji drzewa zawsze bierzemy pod uwagę następujące czynniki:

Pracochłonność

 • Rozmiar drzewa – obwód pnia i wysokość – to tylko jeden z czynników i to wcale nie przesądzający o cenie
 • Najistotniejszym chyba czynnikiem wpływającym na cenę są „przeszkody” występujące w bezpośrednim sąsiedztwie drzewa, które trzeba zachować.Np.: budynki, ogrodzenia, groby, altany, linie energetyczne, etc. ale także krzewy, inne drzewa czy po prostu trawnik.
 • W większości przypadków po dotarciu do korony drzewa na odpowiednią wysokość gałęzie, konary i elementy drzewa można bezpiecznie usunąć tak, że swobodnie spadając nie spowodują już kolizji.
 • Cena usługi wzrośnie, jeżeli w celu ich zachowania będzie trzeba elementy drzewa opuścić w sposób kontrolowany, – łagodnie i omijając przeszkody.
Podpowiedź Wycięcie sporego drzewa o obwodzie np. powyżej 200cm w terenie bez przeszkód lub kiedy można, nie ryzykując uszkodzeń wokoło odcinać wszystkie konary i gałęzie będzie tańsze od wycięcia mniejszego drzewa, np. o obwodzie 150 cm, na cmentarzu, gdzie nie można pozwolić sobie na swobodne zrzucanie elementów drzewa.

Szczególowy zakres prac

 • Najmniej zapłacisz za podstawową usługę, czyli to w czym się specjalizujemy i co wymaga specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia – żeby twoje drzewo znalazło się bezpiecznie na ziemii
 • Dodatkowo zapłacisz za pocięie/łupanie drewna, uporządkowanie terenu, przeniesienie i ułożenie drewna, obniżenie karpy, zrębkowanie gałęzi, wywóz i utylizację pozostałości. Wielu naszych indywidualnych klientów decyduje się na przeprowadzenie tych prac we własnym zakresie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy to my je wykonali.

Szczególne utrudnienia i/lub ryzyko

Najczęstsze przypadki szczególne które powodują wzrost ceny to:

 • bardzo bliskie sąsiedztwo ruchliwej drogi, np. krajowej, powiatowej i związana z tym konieczność procedury zajęcia pasa ruchu
 • bardzo bliska odległość pnia drzewa od linii energetycznej i związana z tym konieczność czasowego wyłączenia napięcia
 • drzewo ekstremalnie spróchniałe („rozwalające” się) i związana z tym konieczność skorzystania z podnośnika koszowego
Podpowiedź Odległość od drogi, linii energetycznych liczymy od pnia drzewa, nie od gałęzi. W większości przypadków nawet bezpośrednia bliskość linii energetycznej – nie będzie wymagać dodatkowych zabiegów.

Ale także:

 • drzewo porośnięte grubą warstwą pnącza utrudniającego wspinaczkę/wycinkę
 • żywica (głównie na sosnach i świerkach) powodująca trudne do usunięcia zabrudzenia na sprzęcie i odzieży
 • brud, piasek, gwoździe (!!!) w pniu drzewa
Podpowiedź Gwoździe, śruby, drut i cement/beton w drzewie to koszmar dla piły łańcuchowej i koszt dla firmy. Każdy taki napotkany element powoduje, że łańcuch musi zostać spiłowany do około połowy, dwa takie spotkania i łańcuch można wyrzucić. Koszt ok. 100-150 zł w zależności od długości prowadnicy.

Hurt czy detal?

W niektórych przypadkach możemy zaproponować rabaty przy większej liczbie drzew.

Potwierdzamy wycenę na miejscu, indywidualnie, bez zobowiązań i w porozumieniu z klientem. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo i umów się na bezpłatną wycenę na miejscu – to najlepszy sposób na dokładne przeanalizowanie sytuacji, omówienie zakresu prac.

Podpowiedź Możesz też przesłać zdjęcia i/lub szkic sytuacyjny – zaznaczyć drzewa, budynki, ogrodzenia, etc. – pozwoli to na szacunkową wycenę, spotkanie na miejscu da Ci jednak gwarancję ceny.

Bezpłatnie doradzimy też w kwestiach bezpieczeństwa i pielęgnacji twoich drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.